هواشناسی خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی
نشست خبری مدیرکل با اصحاب رسانه
نشست خبری مدیرکل هواشناسی استان با اصحاب رسانه برگزار گردید
 

نشست خبری مدیرکل هواشناسی استان با اصحاب رسانه صبح امروز در محل اداره کل هواشناسی استان برگزار شد. موضوع این جلسه تغییرات اقلیمی، پیش بینی های جوی کوتاه مدت و بلند مدت، و تحلیل شرایط جوی سال آبی 1400-1401 بود.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی، بیجندی در این نشست ضمن ارائه آمار سال آبی 1400-1401 منتهی به مهرماه 1401 اظهار داشت: در این مدت در مقایسه با دوره بلند مدت 31 درصد کاهش بارندگی را شاهد بوده ایم.
وی افزود: سال آبی 1400- 1401 در مقایسه با آمار بلندمدت از لحاظ دمایی گرمتر بوده و حدود نیم درجه دمای بیشتری را دماسنج‌های ایستگاه هواشناسی استان ثبت کرده‌اند
.
بیجندی تصریح کرد: بررسی یک ساله شاخص خشکسالی SPEI نشان از خشکسالی 75 درصد و بررسی 10 ساله این شاخص، خشکسالی 83 درصد از مساحت استان را نشان می دهد.

مدیر کل هواشناسی استان از اختصاص مبلغ 250 میلیارد ریال در سفر اخیر ریاست محترم جمهور به استان ، به اداره کل هواشناسی استان خبر داد. وی تاسیس یک ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار در سرچشمه اسفراین و نیز ارتقا 14 ایستگاه بارانسنجی دستی به بارانسنج دیتالاگر را از مهمترین اقدامات هواشناسی استان در سال جاری عنوان کرد و با اشاره به راه اندازی سامانه هشدار سیل در استان گفت: یکی از دستاوردهای سفر معاونت محترم وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور به استان، راه اندازی و بهره برداری از مرحله نخست این سامانه بود که در حال حاضر عملیاتی می باشد.

مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص کمبود ها و مشکلات هواشناسی استان گفت: بهبود فضا و ساختمان اداری اداره کل، و نیاز استان به رادار هواشناسی جهت ارائه پیش بینی های دقیق تر، مهمترین نیازهای اداره کل هواشناسی استان می باشد.

 

 
 
تاریخ:
1401/08/02
تعداد بازدید:
204
منبع: