هواشناسی خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی:
دیدار مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با فرماندار بجنورد
دیدار مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با فرماندار بجنورد
کاهش 45 درصدی بارندگی در بجنورد نسبت به سال گذشته
تجهیزات ایستگاه های هواشناسی شهرستان بجنورد نیاز به اختصاص اعتبار بیشتری است
بارندگی نسبتا مناسبی در ماه آتی خواهیم داشت ولی جبران کم بارشی امسال نخواهد بود.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی ، در جلسه مشترک مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی با سرپرست فرمانداری بجنورد ، تغییرات اقلیمی و کاهش بارندگی ها و گزارشات کاهش بارندگی در بجنورد نسبت به سال گذشته بررسی گردید.
مجید بیجندی، مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی در این جلسه ضمن اشاره به خدمات دهی این سازمان و شرح وظایف آن گفت: گزارش بحث های مرتبط با هواشناسی و پدیده ها جوی طبق قوانین بین الملل صورت می پذیرد و در زمینه پروازها نیز اطلاعات جوی و دید افقی مبنای اساسی در نشست و برخاست هواپیماها می باشد.
بیجندی تصریح کرد: هواشناسی استان در زمینه های مهم کم آبی و خشکسالی، پایش ها و گزاشاتی را به مجموعه دستگاهها و مردم استان ارائه می دهند و به صورت مستمر این اطلاع رسانی ها صورت می گیرد .
بیجندی در خصوص بارندگی های اخیر در سطح شهرستان افزود : شهرستان بجنورد نسبت به سال گذشته طی همین مدت 45 درصد کاهش باران را تجربه کرده است و گرچه بارندگی نسبتا مناسبی در ماه آتی خواهیم داشت ولی جبران کم بارشی امسال نخواهد بود.
محمد باقر باقرپور سرپرست فرمانداری بجنورد نیز در این جلسه نسبت به وضعیت اختصاص اعتبارها تصریح کرد : فشار اقتصادی بالایی بر دولت حاکم است و تمام دستگاه های دچار کمبود نقدینگی هستند و در جلسات کمیته برنامه ریزی شهرستان سعی می شود دغدغه های این اداره کل استانی مورد توجه قرار گیرد.
باقرپور ضمن اشاره به نقش مهم سازمان هواشناسی در خصوص اطلاع رسانی های بیشتر این اداره کل افزود : قطع به یقین سیستم هواشناسی می‌تواند خدمات ارزشمندی را به مردم منطقه از جمله کشاورزان و سکونتگاه ها و پیشگیری از بحران داشته باشد و آنچه که احساس می شود باید بیشتر بروی این اطلاع رسانی ها تمرکز گردد.

 
 
 
تاریخ:
1400/10/25
تعداد بازدید:
513
منبع: