هواشناسی خراسان شمالی
3 نکته مهم در مورد ایمنی صاعقه از متخصص برجسته ایمنی
3 نکته مهم در مورد ایمنی صاعقه از متخصص برجسته ایمنی
به طور متوسط هر ساله 25 آمریکایی بر اثر صاعقه کشته می شوند و صدها نفر دیگر زخمی می شوند که برخی از جراحات دائمی می باشد. اغلب این مرگ‌ها قابل پیشگیری هستند.
تعداد مرگ و میرهای مرتبط با صاعقه در سال‌های اخیر کاهش یافته است و کمپین‌هایی مانند هفته آگاهی از ایمنی صاعقه به مردم نکات ایمنی مهمی را آموزش می‌دهند.
1- وقتی طوفان می آید داخل محیط بسته بمانید
"وقتی رعد و برق غرش می کند، به داخل خانه بروید" بیش از یک شعار جذاب است و می تواند توصیه بسیار خوبی باشد. هرکسی که در خارج از منزل می‌تواند صدای رعد و برق را بشنود باید به دنبال یک سرپناه امن و سرپوشیده مانند خانه، یا ماشین های دارای سقف باشد. "اگر صدای رعد و برق شنیدید، در خطر هستید و باید به یک مکان امن بروید."
هنگامی که رعد و برق غرش می کند، فعالیت های خارج از منزل باید حداقل 30 دقیقه پس از آخرین صدای رعد و برق متوقف شود. اگر نمی توانید یک فضای امن و محصور پیدا کنید، سرپناهی در زمین کم ارتفاع، دور از درختان، خطوط برق و برکه ها یا دریاچه ها.
2- هنگام انجام فعالیت های اوقات فراغت از وضعیت آب و هوا آگاه باشید.
دو سوم از کل تلفات ناشی از صاعقه شامل فعالیت های اوقات فراغت است، ماهیگیری در صدر فهرست قرار دارد و تلفات آن چهار برابر بیشتر از تلفات مربوط به گلف است. فعالیت های ساحلی، کمپینگ و قایق سواری نیز معمولاً با مرگ و میر مرتبط هستند.
"در درجه اول، فعالیت های مرتبط با اوقات فراغت هستند که در هنگام صاعقه باعث مرگ و میر می شود." کسانی که قصد رفتن به فضای باز را دارند باید یک روز قبل از برنامه ریزی فعالیت در فضای باز به پیش بینی آب و هوا و رادار توجه کنند.
3- در داخل خانه نیز نکات ایمنی را رعایت کنید
رعد و برق می تواند در داخل خانه شما نیز اثر بگذارد. اگر رعد و برق به خانه شما برخورد کند، می تواند از طریق سیم کشی و لوله کشی خانه به داخل خانه راه پیدا کند.
"هر چیزی که به دیوار وصل شود خطرناک می شود، تلفن های سیمی خطرناک هستند، انجام کارهای ساده مانند شستن ظرف ها، شستن دست ها، دوش گرفتن نیز خطرناک می شود" و اجتناب از نزدیکی به درها و پنجره ها، که دارای اتصالات فلزی هستند و به خارج از منزل منتهی می شوند، مانند یک دستگیره در فلزی"
تاریخ:
1400/08/15
تعداد بازدید:
1418
منبع:
https://www.accuweather.com/en/weather-news