هواشناسی خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی
دیدار مدیرکل هواشناسی و فرماندار اسفراین
مجید بیجندی مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با فرماندار شهرستان اسفراین دیدار و گفتگو نمود.
 

مجید بیجندی مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با فرماندار شهرستان اسفراین دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی ،مدیرکل هواشناسی استان در این نشست گزارشی از نحوه فعالیت اداره هواشناسی شهرستان ارائه و اظهار داشت: اسفراین با 24 درصد کاهش بارندگی نسبت به آمار بلند مدت و کاهش 4 درصدی نسبت به سال گذشته، نیاز به برنامه ریزی جدی در مدیریت مصرف آب دارد. از نظر دمایی نیز اسفراین نسبت به سال گذشته 0.6 درجه سانتیگراد و نسبت به دوره بلندمدت 1.1 درجه افزایش داشته که نشان از تغییر اقلیم شهرستان نسبت به گذشته داشته و سازگاری با تغییر اقلیم نیاز به برنامه های مدون و چندین ساله در این شهرستان دارد.

مدیرکل هواشناسی استان یکی از دغدغه های هواشناسی را توسعه تجهیزات و تقویت و افزایش ایستگاههای شهرستان عنوان کرد .

نوری، فرماندار اسفراین نیز با تقدیر از عملکرد اداره هواشناسی اظهار داشت: مهمترین عامل در پیشگیری و کاهش خسارت ، پیش بینی است و اگر پیش بینی های دقیق و داده های درست هواشناسی نباشد گاهی با حجم گسترده ای از خسارت روبرو می شویم که عملکرد اداره هواشناسی در پیش بینی خوب و اطلاع رسانی به موقع شایسته تقدیر است.

وی افزود: بخش اعظم کار هواشناسی با ابزار و امکانات و تجهیزات انجام می شود که باید برای این امر زیرساختها نیز مهیا باشد. وی در ادامه در خصوص تخصیص هزینه تملک دارایی در کمیته برنامه ریزی شهرستان جهت فراهم کردن زیرساختهای هواشناسی قول مساعدت و همکاری را داد.

 
تاریخ:
1402/04/11
تعداد بازدید:
148
منبع: