هواشناسی خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی:
حضور مدیرکل هواشناسی استان خراسان شمالی در برنامه زنده " صبح تازه" سیمای خراسان شمالی
حضور مدیرکل هواشناسی استان خراسان شمالی در برنامه زنده " صبح تازه" سیمای خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان خراسان شمالی، مجید بیجندی مدیر کل دربرنامه صبح تازه سیمای استان حضور یافت .
به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان خراسان شمالی، مجید بیجندی مدیرکل هواشناسی استان در برنامه زنده صبح تازه صدا و سیمای مرکز استان ضمن مقایسه وضعیت بارشی استان در سال جاری با سال گذشته گفت: وضعیت بارشی در سال زراعی و بارشی جاری در استان و کشور وضعیت مطلوبی نبوده و افزود :از ابتدای فرودین تا 11 اسفند در حدود 21 درصد کاهش بارش و در خصوص پارامتر دما در همین محدوده زمانی ،سال خنک تری را پشت سر گذاشتیم.
وی در ادامه اشاره به گرم بودن زمستان سال جاری اظهار داشت:نسبت به زمستان سال گذشته 54 درصد و نسبت به آمار بلند مدت 51 درصد، کاهش بارش را شاهد بودیم که این امر اثرات خود در کشاورزی و باغداری استان را بر جای می گذارد.
بیجندی در ادامه با اشاره به این موضوع که 20 درصد استان درگیر خشکسالی است گفت: 49 درصد نسبت به سال گذشته و 55 درصد نسبت به آمار بلند مدت با کاهش نزولات جوی روبرو بوده و سال زراعی جاری اندکی خنک تر بوده است.
مدیر کل هواشناسی استان با در پایان ضمن ارائه پیش بینی فصلی در زمستان، به سامانه تهک (توسعه هواشناسی کاربردی) اشاره نموده و افزود : با مشارکت سایر دستگاههای مرتبط با توجه به شرایط آب وهوایی استان توصیه مشترک تحت عنوان بولتن توسعه هواشناسی کاربردی صادر و در اختیار عموم قرار می گیرد.
بیجندی با اشاره به انواع پیش بینی فصلی ،هفتگی و روزانه گفت:تصمیم گیران و کاربران نهایی می بایست از تحلیل و جمع بندی این سه نوع پیش بینی استفاده نموده و به هشدارهای هواشناسی نیز توجه نمایند.
شایان ذکر است برنامه تلویزیونی صبح تازه هر روز به جز جمعه ها ساعت 7 صبح از سیمای اترک به صورت زنده به روی انتن می رود.
تاریخ:
1399/12/14
تعداد بازدید:
1311
منبع: