هواشناسی خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی:
نشست خبری مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با اصحاب رسانه
نشست خبری مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با اصحاب رسانه
 
 نشست خبری مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی -27 آذرماه 99
به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی سومین نشست خبری مدیر کل هواشناسی استان با اصحاب رسانه در سال 99 با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
 بیجندی مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی در این نشست ضمن ارائه آمار چند ماه گذشته اظهار داشت: : در فصل بهار سال 99 در مقایسه با سال گذشته 14 درصد کاهش بارش ثبت شده است در حالی که در این فاصله زمانی در مقایسه با دوره بلند مدت 55 درصد افزایش بارش را شاهد بوده ایم.
وی افزود: تابستان 99 در مقایسه با آمار بلندمدت و سال گذشته از لحاظ دمایی خنک‌تر بوده و
حدود یک درجه دمای کمتری را دماسنج‌های ایستگاه هواشناسی استان ثبت کرده‌اند.
 بیجندی تصریح کرد: ارائه داده‌ها و پیش‌بینی‌های هواشناسی در سال جاری سبب شد تا
از وارد آمدن هزار و 300 میلیارد ریال خسارت به محصولات استراتژیک استان که شامل انگور، جو و گندم می باشد ، جلوگیری به عمل آید.
وی افزود:طبق اعلام شرکت توزیع نیروی برق استان ، ارزش افزوده حاصل از خدمات هواشناسی حدود 20 میلیارد ریال بوده است.
مدیر کل هواشناسی استان با اشاره به راه اندازی سامانه هشدار سیل در استان گفت: یکی از دستاوردهای سفر رییس سازمان هواشناسی کشور به این استان، راه اندازی و بهره برداری از مرحله نخست این سامانه است.
وی خاطر نشان کرد: این سامانه با دریافت داده از بیش از 100 ایستگاه داده قابلیت پیش بینی و هشدار سیل تا 72 ساعت پیش از حادثه را با دقت قابل قبول دارد.
مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی ادامه داد : این سامانه در مراحل دوم و سوم خود با دریافت داده از 50 ایستگاه دیگر، تمام استان را زیر پوشش خدمات خود قرار دهد.
تاریخ:
1399/09/27
تعداد بازدید:
1783
منبع: