هواشناسی خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی:
دیدار مدیر کل هواشناسی استان با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار
دیدار مدیر کل هواشناسی استان با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار
به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی در ابتدای این دیدار مدیرکل هواشناسی استان به تشریح وظایف و عملکردها، چالش ها و مشکلات این سازمان پرداخت گفت: در 2 سال گذشته پس از بازدید استاندار از مجموعه سازمان هواشناسی استان و در ادامه عملیاتی شدن مصوبات این بازدید موجب رشد سازمان هواشناسی استان شده است.
بیجندی به سفر رئیس سازمان هواشناسی کشور به استان در سال جاری و امضای تفاهم نامه توسعه همکاری ها بین استانداری خراسان شمالی و این سازمان کشوری اشاره داشت و گفت: راه اندازی سامانه هشدار سیل در استان از موارد این تفاهم نامه بود که به زودی شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.
در ادامه غلامرضا هوایی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، پیش بینی را اساس عملکرد این سازمان توصیف کرد و گفت: تحلیل درست، دقیق و کارشناسی موجب پیش‌‌بینی دوره های بازگشت سیل می شود و باید بدانیم غفلت از این موضوع موجب سرریز آب از سدها و ایجاد مشکلات فراوان برای مردم خواهد شد.
هوایی در این دیدار با بیان اینکه با وظایف سازمان هواشناسی به خوبی آشنا هستم، گفت: تحلیل کارشناسی ایستگاه های باران سنجی برای اخطار به موقع جهت مدیریت بحران باید در دستور کار اداره کل هواشناسی استان باشد.
وی ادامه داد: سالانه شاهد بروز حوادث طبیعی و غیرطبیعی مختلفی در کشور هستیم که می توانیم با پیش بینی و مدیریت بحران تخریب ها و آسیب های ناشی از این حوادث را کم کنیم.

 
تاریخ:
1399/07/27
تعداد بازدید:
798
منبع: