هواشناسی خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی:
بازدید دکتر رهنما رییس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو سازمان هواشناسی کشور از اداره کل هواشناسی خراسان شمالی و برگزاری سومین جلسه کمیته پژوهشی
بازدید دکتر رهنما رییس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو سازمان هواشناسی کشور از اداره کل هواشناسی خراسان شمالی و برگزاری سومین جلسه کمیته پژوهشی
 به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی با حضور دکتر رهنما رئیس پژوهشگاه هواشناسی کشور در خراسان شمالی سومین جلسه کارگروه پژوهشی با حضور مدیر کل و سایر همکاران ستادی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی در ابتدای این جلسه مجید بیجندی مدیر کل استان ضمن خیر مقدم افزود:امید است با پیگیری های پژوهشگاه بتوان اتفاقات خوبی را در خراسان شمالی رقم زد و در ادامه گزارشی از حوزه های مختلف ارائه نمود و اظهار داشت : در دو سال اخیر با پیگیری های انجام شده وپیگیری های استاندار محترم بخشی از کمبود های این اداره کل مرتفع گردید.
مدیر کل هواشناسی استان از کلنگ زنی توسعه فضای اداره کل هواشناسی خراسان شمالی با حضور دکتر تاج بخش معاون وزیر و رییس سازمان هواشناسی کشور و دکتر شجاعی استاندار خبر داد و افزود: این پروژه با مساحت 700 متر مربع افزایش بنا را جهت ساختمان فعلی اداره کل هواشناسی استان را در پی خواهد داشت که از محل اعتبارات استانی تامین اعتبار آن انجام و در بازه زمانی دوساله به بهره برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد : با همکاری دانشگاه بجنورد و پارک علم و فناوری استان اولین رویداد استارت اپی با موضوع توسعه هواشناسی کاربردی در استان پیگیری و فراخوان اولیه آغاز گردیده است.
بیجندی در ادامه ضمن اشاره به ارتقا رتبه استان به رتبه اول کشور در حوزه توسعه هواشناسی کاربردی از از ارزش افزوده بالغ بر 150 میلیارد ریال در حوزه تهک خبرداد و افزود: بولتن های جامع توسعه هواشناسی کاربردی با همکاری دستگاههای مختلف تهیه و در اختیار کاربران نهایی قرار می گیرد.
وی در با اشاره به برگزاری سمینارهای علمی وراه اندازی سامانه آنلاین گفت:آماده سازی نمایه اقلیمی شهرستان ها و محصولات GIS ، برگزاری کارگروه طوفان و بلایای جوی، بحث کیفیت هوا از جمله اقدامات این اداره کل بوده است.
مدیر کل هواشناسی استان ضمن اشاره به راه اندازی نرم افزار پیش بینی سیل جدید با تغییر ساختار در سامانه قبلی گفت:این سامانه بسیاری از دغدغه های استان در حوزه سیل را مرتفع نموده و قابلیت توسعه در سطح ملی را دارد.
دکتر رهنما نیز گفت: پژوهشگاه هواشناسی در صدد ایجاد بانک اطلاعاتی از همکاران خبره در بخش های مختلف در مجموعه سازمان در خصوص همکاری پروژه های سازمان می باشد.
وی ادامه داد:در حوزه پروژه های خاص نیز می توان به استان ها کمک نمود و افزود:پروژه های موظفی در راستای وظایف و دستورالعملهایی است که سازمان تعیین می کند ولی تعامل لازم در زمینه تحقیقات استانها با پژوهشگاه صورت نمی گیرد که برای بهبود این شرایط لازم است در هر استان یک نفر رابط پروژه های استانی با پژوهشگاه باشد.
لازم به ذکر است که این جلسه با پرسش و پاسخ کارکنان با رئیس پژوهشکاه هواشناسی در خصوص مسائل مربوط به تحقیقات و پژوهش پایان یافت.
 
 
 
تاریخ:
1399/07/24
تعداد بازدید:
1893
منبع: