هواشناسی خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی:
دیدار مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با فرماندار شهرستان اسفراین
دیدار مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با فرماندار شهرستان اسفراین
 
 

به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی مجید بیجندی مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با طاهر رستمی فرماندار شهرستان اسفراین دیدار و گفتگو نمود.

مدیرکل هواشناسی استان نیز در ادامه این نشست ضمن ارائه عملکرد سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروزه هواشناسی از رویکرد قدیمی خود فاصله گرفته و با رویکرد جدید و کابردی در خدمت مردم است

وی افزود: اسفراین با 32 درصد افزایش بارش در بلند مدت وضعیت مطلوبی دارد ولی نسبت به سال گذشته که با بارشهای رگباری فراوان روبرو بودیم، 15 درصد کاهش بارندگی داشته است.

مدیرکل هواشناسی استان یکی از دغدغه های هواشناسی را توسعه تجهیزات و تقویت و افزایش ایستگاههای باران سنجی در سایر نقاط استان عنوان کرد .

 

فرماندار اسفراین نیز  با تقدیر از عملکرد اداره هواشناسی اظهار داشت: مهمترین عامل در پیشگیری و کاهش خسارت ، پیش بینی است و اگر پیش بینی های دقیق و داده های درست هواشناسی نباشد گاهی با حجم گسترده ای از خسارت روبرو می شویم که عملکرد اداره هواشناسی در پیش بینی خوب و اطلاع رسانی به موقع شایسته تقدیر است.

وی  افزود: بخش اعظم کار هواشناسی با ابزار و امکانات و تجهیزات انجام می شود که باید برای این امر زیرساختها نیز مهیا باشد.

وی  در ادامه در خصوص تخصیص هزینه تملک دارایی در کمیته برنامه ریزی شهرستان جهت فراهم کردن زیرساختهای هواشناسی قول مساعدت و همکاری را داد.

 

 
 
 
 
 
تاریخ:
1399/02/30
تعداد بازدید:
317
منبع: