هواشناسی خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی:
بازدید استاندار محترم خراسان شمالی از اداره کل هواشناسی خراسان شمالی
بازدید استاندار محترم خراسان شمالی از اداره کل هواشناسی خراسان شمالی

  
    
    
به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی دکتر شجاعی استاندار محترم خراسان شمالی و هیئت همراه از مجموعه اداره کل هواشناسی استان بازدید نمود.
دکتر شجاعی استاندار محترم خراسان شمالی ضمن تشکراز مهندس بیجندی مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با اعتقاد به بحث کارشناسی از هواشناسی به دلیل صدور اطلاعیه های و اخطاریه ها و اطلاع رسانی به روش های مختلف و شرکت در جلسات تقدیر نمود و تاکید نمود:تشکیل جلسات مستمر و اعتماد به گزارش های این سازمان موجب شد تا سیل به خوبی مدیریت و مهار شود و خسارات آن کاهش یابد.
ایشان با اشاره به اهمیت بحث هواشناسی وداده ها و اطلاعات ماهواره ای و مراکز ایستگاه ها و پدیده سیل و مخاطرات جوی به اثربخشی هواشناسی در حوزه های مختلف نظامی ،کشاورزی و گردشگری وجاده ای اشاره نمود.
وی افزود: هرچه تجهیزات این سازمان به روزتر باشد عملیات و ماموریت های آنان جامع تر خواهد بود و باید بخش مهم نداشته های این سازمان از جمله تبدیل ایستگاه های سنتی به مدرن و تجهیز ایستگاه های هواشناسی در دستور کار قرار گیرد.
استاندار خراسان شمالی گفت: هشدارهای سازمان هواشناسی برای تمامی دستگاه های اجرایی از اهمیت بالایی برخوردار است لذا رفع نداشته های این سازمان هم مربوط به تمامی ادارات است و نیاز به مساعدت همه دستگاهها و وزارتخانه ها در سطح ملی و استانی می باشد که بتوان کمبود های اعتباری و تجهیزاتی را جبران نمود.
دکتر شجاعی بر ارتقای سطح آگاهی های مردم در زمان بحران تاکید کرد و افزود: با برگزاری دوره های آموزشی برای فرمانداری ها و دهیاری ها می توان سطح آگاهی های مردم را افزایش داد زیرا به هر میزان که این آگاهی ها افزایش یابد حضور مستقیم مدیران در جبران بلایا کاهش می یابد.
دکتر شجاعی در ادامه افزود: با توجه به شروع فصل بارندگی ها باید اطلاع رسانی های لازم به کشاورزان و روستاییان به صورت مستمر انجام شود. دکتر شجاعی تصریح کرد: نداشته های حوزه سازمان هواشناسی استان را هم در سطح ملی و هم استانی مورد پیگیری قرار خواهیم داد.
مهندس بیجندی هم در این نشست اظهار داشت :در طول تاریخ 50 ساله این سازمان این نخستین بار است که نماینده عالی دولت جهت بازدید از این سازمان حضور یافته اند که این موضوع نشان دهنده عنایت ویژه استاندار خراسان شمالی است که امیدواریم ما نیز پاسخگو نیازهای شما در حوزه های مختلف این سازمان باشیم. مهندس بیجندی تصریح کرد:مسیر فرماندهی استاندار خراسان شمالی با درایت و تدبیر در موضوع سیل بسیار بااهمیت است زیرا به بهترین شکل ممکن رقم خورد.
مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی در ادامه گفت:: با توجه به آسیب هایی که تغییر اقلیم در حوزه های انسانی داشته است توجه به این حوزه ها در هواشناسی بیشتر شده است و همزمان با رخداد سیل در فرودین ماه امسال توجه ویژه مسئولین کشوری نسبت به هواشناسی در حوزه تجهیزات و اعتبارات را شاهد بوده ایم.
مهندس بیجندی با اشاره به تهک(سامانه توسعه هواشناسی کاربردی) عنوان داشت این سامانه با توجه به نیاز
کاربر تولید محصول را انجام داده و پس از بازخوردگیری به صورت مداوم با کاربران مختلف ارتباط برقرار شده و محصول نهایی بر اساس نیاز کاربر تولید می شود.
مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با تاکید بر کمبود های هواشناسی در حوزه های مختلف و پراکندگی ایستگاههای باران سنجی در استان خواستار توسعه و به روزرسانی تجهیزات هواشناسی ومشکلات هزینه ای و اعتباری این دستگاه شد.
ایشان با اشاره به نبود مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی و مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی شمال شرق کشور در استان خواستار توجه در این حوزه هاگردید .
مهندس بیجندی در پایان به مشکلات ایستگاههای هواشناسی شهرستان های استان اشاره نمود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1398/07/10
تعداد بازدید:
45
منبع: