هواشناسی خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی:
دیدار مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با فرماندار اسفراین-22 اردیبهشت 98
دیدار مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با فرماندار اسفراین-22 اردیبهشت 98
به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی ، در 22 اردیبهشت 98 مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با فرماندار اسفراین دیدار و گفتگو نمود.مهندس بیجندی در این نشست گزارشی از اعتبارات و عملکرد هواشاسی در هواشناسی در شهرستان اسفراین در دو حوزه تجهیزات فنی و عمرانی ارائه داد. مدیرکل هواشناسی استان ضمن ارائه گزارش تفضیلی نیازمندی های شهرستان ها گزارش تشریحی اقلیم شهرستان را به همراه بنر نمایه اقلیمی شهرستان اسفراین ارائه نمودند.مهندس بیجندی پیشنهاد برگزاری سمینار علمی با موضوع سیلاب با مراکز علمی و دانشگاهی شهرستان اسفراین را ارائه نمودند که این امر مورد استقبال فرماندار اسفراین قرار گرفت.
طاهر رستمی فرماندار در دیدار با مدیرکل هواشناسی استان ضمن تقدیر از پیش بینی های هواشناسی در حادثه سیل اخیر اظهار داشت: مهمترین عامل در پیشگیری و کاهش خسارت ، پیش بینی است و اگر پیش بینی های دقیق و داده های درست هواشناسی نبود با حجم گسترده ای از خسارت روبرو بودیم.
وی ادامه داد: برای توسعه باید زیرساختها نیز فراهم باشد و اگر زیرساخت آماده نباشد قطعا توسعه نیز محقق نخواهد شد .
طاهر رستمی افزود: بخش اعظم کار هواشناسی با ابزار و امکانات و تجهیزات انجام می شود که البته تاثیر بسزایی در ارتقاء اقتصاد معیشت مردم مخصوصا برای آنهایی که به شغل کشاورزی و دامپروری مشغول هستند و جلوگیری و یا کاهش خسارت دارد.
فرماندار اسفراین ضمن بیان اقدامات موثر هواشناسی در شرایط اقلیمی خاص ،خاطرنشان کرد: هواشناسی حتی در طرحهای مطالعاتی تغییر الگوی کشت به کمک جهاد کشاورزی آمده است .
وی احساس مسئولیت در برابر مردم را بعنوان یک تکلیف در راستای تکریم حقوق شهروندی برشمرد و گفت: در هرجایگاهی که هستیم بعنوان یک شهروند باید احساس مسئولیت کنیم چرا که ما حافظ جان و مال مردم نیز هستیم و با اطلاع رسانی به موقع و دقیق می توانیم به این امر کمک کنیم .
وی ادامه داد: در همین راستا از ظرفیت بخشداران و دهیاران نیز جهت اطلاع رسانی به موقع به مردم نیز می توان استفاده کرد .
 
 
 
 
 
تاریخ:
1398/02/23
تعداد بازدید:
201
منبع: