هواشناسی خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی:
جلسه امضای تفاهم نامه توسعه همکاری های استانداری خراسان شمالی و سازمان هواشناسی کشور با حضور معاون وزیر و رییس سازمان هواشناسی کشور و استاندار خراسان شمالی
جلسه امضای تفاهم نامه توسعه همکاری های استانداری خراسان شمالی و سازمان هواشناسی کشور با حضور معاون وزیر و رییس سازمان هواشناسی کشور و استاندار خراسان شمالی
 به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی جلسه امضای تفاهم نامه توسعه همکاری ها بین استانداری خراسان شمالی و سازمان هواشناسی کشور با حضور معاون وزیر و رییس سازمان هواشناسی کشور و استاندار خراسان شمالی برگزار گردید.
در آغاز این جلسه بیجندی مدیر کل هواشناسی استان ضمن ارائه توضیحات کاملی از وضعیت هواشناسی استان همکاری و همراهی بیشتر سازمان مرکزی و استانداری خراسان شمالی را جهت ارتقاء وضعیت هواشناسی استان خواستار گردید.
دکتر شجاعی استاندار خراسان شمالی نیز در جلسه امضای تفاهم نامه توسعه همکاری ها بین استانداری خراسان شمالی و سازمان هواشناسی کشور اظهار داشت: راه اندازی سامانه هشدار سیل که جزو دستور کارهای سازمان هواشناسی کشور است باید به زودی در این استان و تا دوماه آینده عملیاتی و اجرایی شود. وی افزود: شهرستانهای فاقد پست سازمانی، تشکیلات اداری و نیرو در ایستگاه های هواشناسی احصا شود تا بتوانیم از سازمان هواشناسی کشور سهمیه جذب نیرو را اخذ کنیم. شجاعی در ادامه سخنان خود دستور داد تا احداث ایستگاه هواشناسی در شهرستان گرمه توسط فرماندار این شهرستان مورد پیگیری قرار گیرد. وی گفت : اگر قرار است در حوزه توسعه منطقه ای اتفاقی رخ دهد این اتفاق را در اداره کل هواشناسی خراسان شمالی شاهد باشیم.
دکتر تاج بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور نیز ضرورت ارتقاء وضعیت موجود سامانه های هواشناسی در کشور را بسیار مشهود و محسوس خواند و گفت: هواشناسی کشور در شبکه پایش و دیدبانی با استانداردهای جهانی فاصله بسیارزیادی دارد و نیازمند یک اراده و حمایت ملی است که بتواند حداقل این استانداردها در کشور فراهم شود.
وی با بیان اینکه سه مسیر اصلی را در سازمان هواشناسی کشور شامل ارتقا منابع مالی، ارتقا منابع انسانی وبهبود و به روز رسانی ساختار سازمان می باشد، گفت: این مسئله در سطح ملی از طریق ستاد و در سطوح استانی از طریق مدیران استانی، در حال پیگیری است.
دکترتاج بخش خاطرنشان کرد: ابلاغ دو قانون مدیریت بحران و هوای پاک به هواشناسی کشور وظایف سنگینی را برعهده این سازمان تکلیف کرده که باتوجه به این شرایط قانونی، ضرورت ارتقا و تقویت سازمان هواشناسی بیش از پیش احساس می شود.
وی با اشاره به اینکه سامانه هشدار سیل در استان های خراسان شمالی، لرستان، خوزستان، گیلان و هرمزگان به صورت لحظه ای فعال است، گفت: راه اندازی فاز نخست سامانه هشدار سیل در دستور کار امسال قرار گرفته است اما باتوجه به وضعیت اعتباری که در کشور وجود دارد، برنامه بر این روال تعریف شد که سامانه های منفرد به صورت یکپارچه دربیایند و پیش بینی هواشناسی که بحث اصلی است، به روز رسانی شود.
دکتر تاج بخش همچنین مسئله پیش بینی آلاینده های جوی که براساس قانون هوای پاک به سازمان هواشناسی تحویل داده شده است را دومین برنامه در دستور کار امسال عنوان کرد.
گفتنی است : در پایان این نشست با حضور استاندار خراسان شمالی و معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور، تفاهم نامه توسعه همکاری های استانداری خراسان شمالی و سازمان هواشناسی کشور به امضا رسید.
 
 
 
 
 
تاریخ:
1399/04/26
تعداد بازدید:
122
منبع: