هواشناسی خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی:
حضور اداره کل هواشناسی خراسان شمالی در اولین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی خراسان شمالی در سال 99
حضور اداره کل هواشناسی خراسان شمالی در اولین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی خراسان شمالی در سال 99
به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی، شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان خراسان شمالی به ریاست صفوی مدیرکل راه و شهرسازی و با حضور مدیرکل هواشناسی و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ،مدیرکل بنیاد مسکن،مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، نماینده بانک مسکن و فرمانده پلیس راه و راهور ، مدیر فرودگاه بین المللی بجنورد ، مدیر شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در استان در محل سالن جلسات ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان برگزار گردید.
مجید بیجندی مدیر کل هواشناسی استان ضمن ارائه نمایه اقلیمی استان، در خصوص مقابله با ویروس کرونا گفت:تهیه و توزیع بروشورهای آموزشی ،ضد عفونی روزانه اداره کل و ادارات شهرستانی، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و ضد عفونی جهت همکاران و ارباب رجوع و تنظیم شیفت های حضور حداقلی همکاران اداری و دورکاری جهت کارکنان ذینفع و...از جمله اقداماتی است که جهت پیشگیری از انتقال ویروس کرونا انجام شده است.
وی در ادامه با اشاره به گسترش خدمات الکترونیکی دستگاه افزود:تمامی خدمات مورد نیاز ارباب رجوع جهت کاهش مراجعین توسط سامانه الکترونیک خدمت رسان دستگاه ارائه می شود.

بیجندی در ادامه ضمن ارائه پیش بینی فصلی استان افزود:در هفته 33 زراعی به جز ایستگاههای جاجرم و فاروج که نسبت به سال گذشته افزایش بارش داشته اند، در سایر ایستگاههای مورد مطالعه کاهش بارش اتفاق افتاده است.
وی ادامه داد:بیشینه بارش طی مدت مذکور از ایستگاه فاروج به میزان تقریبی 309 میلیمتر و کمینه بارش از ایستگاه گرمه به میزان 145 میلیمتر گزارش شده است و میزان بارش بجنورد طی سال زراعی جاری تقریبا 237 میلیمتر بوده که نسبت به سال قبل 26 درصد کاهش و نسبت به بلند مدت 11 درصد افزایش بارش داشته است.
سید عبدالمجید نژادصفوی، مدیرکل راه و شهرسازی استان هم ضمن عرض خیرمقدم و خدا قوت به همه عزیزان در سال 1398 و تبریک عید سعید فطر به شعار سال " جهش تولید " که توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نامگذاری شده است اشاره و عنوان کرد : در این سال می بایست با هماهنگی لازم بین دستگاههای مرتبط ، تعامل و هم افزایی بیشتر در جهت تکالیفی که وزارت راه و شهرسازی تعیین کرده است گام برداریم و خوشبختانه اقدامات خوبی در کلیه ادارات زیر مجموعه وزارت در استان انجام شده است.
در ادامه این نشست اعضای حاضر در جلسه گزارش عملکرد خود را ارائه کردند .
 
تاریخ:
1399/03/12
تعداد بازدید:
91
منبع: