هواشناسی خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی:
حضور مدیر کل هواشناسی استان در گفتگوی ویژه خبری شبکه اترک خراسان شمالی
حضور مدیر کل هواشناسی استان در گفتگوی ویژه خبری شبکه اترک خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی ,مهندس بیجندی مدیر کل هواشناسی استان در گفتگوی ویژه خبری شبکه اترک خراسان شمالی مورخ 5 بهمن ماه به موضوع بررسی پیش بینی ها و میزان بارش های جوی و همچنین فعالیت های اداره کل هواشناسی استان پرداخت.
مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با اشاره به کاهش دریافت نزولات جوی در سال زراعی جاری نسبت به آمار بلند مدت و آمارگذشته افزود: سال زراعی جاری نسبت به دوره آماری بلند مدت 37 درصد ونسبت به آمار سال گذشته 57 درصد کاهش بارش داشته ایم.
وی ادامه با ارائه پیش بینی فصلی زمستان سال جاری اشاره کرد :در بهترین حالت صحت پیش بینی های فصلی در حدود 65 درصد خواهد بود.
مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی با اشاره به راه اندازی سامانه توسعه هواشناسی کاربردی(تهک) در کلیه شهرستان های استان گفت: کاربران ما در حوزه های مختلف کشاورزی ,دامداری، بهره برداران انرژی ،ورزشکاران و ... که ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم با هواشناسی دارند این نیاز را برای هواشناسی به عنوان یک سر فصل جدید ایجاد نمود که سبب شد تا هواشناسی نقش خودش را در ارتباط با کاربر نهایی به عنوان عاملی که می تواند به تولید محصولات کاربرمحور منجر شود ایفا نماید.
وی افزود: بولتن جامع توسعه هواشناسی کاربردی به صورت هفتگی و با کمک دستگاه های مرتبط و تاثیرگذارتولید و جهت استفاده کاربرنهایی ارائه می شود.
مهندس بیجندی ضمن تاکید به تاثیر فوق العاده این نوع فعالیت مشترک گفت:در سال گذشته 484 میلیارد ریال ارزش افزوده خدمات هواشناسی در چند بخش ایجاد شده است. به عنوان نمونه در سه محصول استرتژیک استان مانند گندم،پسته و انگور ،درحوزه خسارات دامی و سیاه چادرها در حوزه عشایر و در حوزه شرکت برق در بخش خرید سبد برق مصرفی که این میزان ارزش افزوده خدمات توسط دستگاه های متولی اعلام گردیده است.
 
تاریخ:
1398/11/07
تعداد بازدید:
137
منبع: